Foto/ Ja si u festuan Krishtlindjet, anembanë globit!

Festimet e Krishtlindjeve vijnë në të gjitha format dhe madhësitë, nga Vatikani në Afganistan, SHBA dhe jo vetëm. Njerëzit anembanë botës presin me padurim për Krishtlindjen, pasi ajo shënon fillimin e sezonit të festave, një kohë kur ata marrin një pushim nga rutinat dhe gjejnë pak çaste për t’i kaluar me të dashurit e tyre.

LEXO DHE :  Kryeministri Rama: Tre konviktet me familjarë te Qyteti Studenti do të shemben

Krishtlindja festohet ndryshe, në çdo vend të botës. Për t’ju përditësuar me festimet, dritare.net ka mbledhur për ju disa foto që tregojnë, si u festuan Krishtlindjet anembanë globit. Për më shumë klikoni në fotogalerinë më poshtë./K.C/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.