Foto/ Dikur dhe sot, ja disa pamje të Venecias nën ujë!

Venecia u zgjua nën ujë sot, pasi  është goditur nga një valë përmbytjesh, në të cilat uji ka arritur 1.87 metra. Deri më tani janë raportuar 2 të vdekur nga përmbytjet. Një valë e tillë nuk ishte parë që në vitin 1966, kur niveli i ujit arriti 1.94 metra.

Dritare.net ka sjellë për ju, disa foto të Venecias nën ujë që nga viti 1966, deri më sot.

LEXO DHE :  Kosova bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel

Fotot tregojnë vendet e njohura turistike të përmbytura në 1966, dhe disa pamje nga shkatërrimet që vala e përmbytjeve ka shkaktuar dje dhe sot.

Kryetari i Bashkisë së Venecias Luigi Brugnaro tha se do të shpallte gjendjen e jashtëzakonshme, ndërsa theksoi se e gjithë kjo është shkaktuar si pasojë e ndryshimeve klimatike./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.