Foto/41 arsye pse meshkujt jetojnë më pak se gratë

Ju mund të keni dëgjuar se burrat jetojnë më gjatë sesa gratë. Ndoshta dhe keni dëgjuar shumë shpjegime të mira mjekësore për këtë, por përveç këtyre fakteve mjekësore, ekzistojnë edhe disa arsye të tjera.

Është një perceptim i përgjithshëm se burrat janë më të fortë se gratë. Burra mund të konkurrojnë më shpejt, të luftojnë si kampionë, të ngrenë pesha më të rënda, por përsëri gratë mbizotërojnë meshkujt, me moshë, të paktën pesë deri në dhjetë vjet. Dritare.net ju sjellë arsyet pse meshkujt jetojnë më pak se femrat, të ilustruara me foto. Në galerinë më poshtë mund t’i shikoni./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Ja shuma që dhuron Japonia për tërmetin në Shqipëri!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.