Fenomeni i vjedhjes pas tërmetit, Ardi Veliu: Situata nën kontroll, policia dhe FNSH janë në terren

Pasi ra tërmeti 6.4 ballë që mori 51 jetë dhe shkatërroi qindra ndërtesa, banorët braktisën shtëpitë e tyre. Më vonë banorët po ankoheshin se po u vidhnin orenditë nëpër shtëpi.

Sot kryeministri i vendit, Edi Rama bashkë me drejtorin e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu kanë shkuar në Durrës, për të inspektuar nga afër dëmet e shkaktuara në ndërtesa.

LEXO DHE :  Çudia në Pogradec/ Makina përplas policin, dhe mjetin që po kontrollohej!

Një qytetar i ngriti Ramës shqetësimin për fenomenin e vjedhjes.

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu i tha kryeministrit se në terren ndodhen jo vetëm forcat e policisë, por edhe ato të FNSH-së, dhe se situata është nën kontroll e nuk ka vend për panik./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.