Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Europa nën terror/ Sulme me thika në Londër e Hagë, viktima e të plagosur

Europa nën terror/ Sulme me thika në Londër e Hagë, viktima

Dy sulme të ndara me thika, në Londër dhe në Hagë kanë tronditur europën.

Një agresor në Londër, ka plagosur 12 kalimtarë, ndërsa dy kanë vdekur.

Nga ana tjetër në Hagë, në një rrugë të mbushur plot me njerëz, një agresor ka goditur me thika qytetarë të ndryshëm duke lënë paraprakisht 7 të plagosur.

Policia tani është vënë në kërkim të një mashkulli të moshës 45 deri në 50 vjeç./ I.M-Dritare.net