Europa nën terror/ Sulme me thika në Londër e Hagë, viktima e të plagosur

Dy sulme të ndara me thika, në Londër dhe në Hagë kanë tronditur europën.

Një agresor në Londër, ka plagosur 12 kalimtarë, ndërsa dy kanë vdekur.

Nga ana tjetër në Hagë, në një rrugë të mbushur plot me njerëz, një agresor ka goditur me thika qytetarë të ndryshëm duke lënë paraprakisht 7 të plagosur.

LEXO DHE :  Vettingu/ Konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit dhe gjyqtari i Krimeve të Rënda

Policia tani është vënë në kërkim të një mashkulli të moshës 45 deri në 50 vjeç./ I.M-Dritare.net

 

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.