Euro 2020/ Publikohen formacionet zyrtare Turqi-Shqipëri

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme përballë Turqisë, në ndeshjen e vlefshme për “Euro 2020”.

Tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dy skuadrave.

Reja ka ulur në stol Odise Roshin, ndërkohë që ka preferuar nga minuta e parë Veselin dhe Dermakun.

LEXO DHE :  Pyet logopeden!/Babai pësoi një goditje në tru dhe ka vështirësi në të shprehur. Çfarë më këshilloni?

TURQI-SHQIPËRI ORA 20:45

FORMACIONET ZYRTARE:

TURQIA: Mert Gunok, Zeki Çelik, Demiral, Emre Belozoglu, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Çalhanoglu, Umut Merash, Mahmut Tekdemir, Burak Jilmaz, Kan Aihan. Trajner: Senjol Gynesh.

SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Veseli, Bare, Gjasula, Lenjani, Memushaj, Cikalleshi, Manaj. Trajner: Edi Reja/ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.