Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Euro 2016/ Ja cilin lojtar të kombëtares lavdëron UEFA!

Euro 2016/ Ja cilin lojtar të kombëtares lavdëron UEFA!

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ishte një nga lojtarët më të mirë të Shqipërisë në ndeshjen e parë kundër Zvicrës.

Kjo është vërejtur edhe nga faqja zyrtare e UEFA’s, e cila e ka lavdëruar mbrojtësin shqiptar Hysaj.

“Klas, dinamik dhe inteligjent”, kështu e cilëson UEFA mbrojtësin shqiptar, ku i përgatit edhe një artikull të veçantë.

futbolliii