Era e fortë në Tiranë, 5 të lënduar përfunduan në spital

Pasditja e djeshme, në Tiranë, u shoqërua me një erë të fortë e cila shkuli disa pemë, rrëzoi Pemën e Krishtlindjeve dhe hodhi nga katet e larta depozitat e ujit.

Përveç dëmeve materiale, ka pasur dhe persona të lënduar. Mësohet se 5 persona kanë përfunduar në Spitalin e Traumës, ku kanë marrë mjekimin e nevojshëm dhe janë kthyer në shtëpi.

LEXO DHE :  OBSH: Më shumë raste të reja me koronavirus jashtë Kinës, s'kemi të bëjmë me pandemi!

Era e djeshme kishte një shpejtësi prej 77 km/h./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.