E akuzoi për shpifje/ Veliaj fiton gjyqin me Albana Vokshin

Kryebashkiaku Veliaj, ka fituar gjyqin me ish-deputeten e PD-së, Albana Vokshin. Kjo e fundit i detyrohet të paguajë një dëmshpërblim prej 100 mijë lekësh,  për disa akuza që ka bërë disa kohë më parë nga selia e PD-së ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës. Veliaj ka deklaruar se lekët e dëmshpërblimit për çdo gjyq me deputetët e PD do të shkojnë direkt në “Fondin e Edukimit”, i cili është krijuar për të mbështetur çerdhet, kopshtet, bibliotekat e shkollave, nxënësit e mirë të çdo komuniteti, me libra, kompjuterë apo materiale mësimore./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Kursi zyrtar i këmbimit valutor, 22 nëntor 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.