Dështon Brexit, marrëveshja nuk kalon!

Parlamenti britanik ka votuar sot për herë të dytë kundër marrëveshjes Brexit, të dakordësuar mes qeverisë britanike dhe Bashkimit Evropian, duke lënë vendin me pasiguri të mëdha sa i përket këtij procesi të ndërlikuar.

Kundër marrëveshjes votuan 391 deputetë ndërkaq pro ishin 242. Kryeministrja Theresa May tha se qeveria e saj do të dërgojë një mocion në parlament nëse ligjvënësit do të mbështesin braktisjen e BE-së më 29 mars me ose pa marrëveshje.

LEXO DHE :  Foto/Ja kush është pronari i lokalit që dhunoi turistët spanjollë!

Ndërkohë Bashkimi Evropian kishte paralajmëruar më herët se nëse marrëveshja për Brexit hidhet poshtë, “nuk do të ketë shans të tretë”./D.B/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.