Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Çështja e Agim Kajmakut do të kalojë për gjykim

Çështja e Agim Kajmakut do të kalojë për gjykim

Çështja e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim kajmakut, do të kalojë për gjykim. Kështu ka vendosur sot Gjykata e Tiranës. Gjyqi do të nisë, edhe pse Kajmaku, prej muajsh, është shpallur në kërkim.

Ai u denoncua nga PD se kishte fshehur dënimin në Greqi për falsifikim parash.  Prokuroria e akuzon ish- kryebashkiakun për 3 vepra penale ”Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”. ”Falsifikim i dokumenteve” dhe ”Kryerja e funksionit pas dhënies fund të detyrës”./L.F-dritare.net