Çekia mposht Kosovën me rezultat minimal

Dardanët janë mposhtur në ‘Doosan Arena’ të Plzen, në një ndeshje ku u dominuan nga kundërshtari i tyre, Çekia.

Çekët shënuan fitore me rezultatin 2:1 para tifozëve të tyre, për të siguruar një biletë që i dërgon ata në Euro 2020.

LEXO DHE :  Elvana Gjata, kryeson listën e këngëve më të klikuara të Festivalit në RTSH!

Ky rezultat i siguron Çekisë biletën për Euro2020, pasi tashmë ata numërojnë 15 pikë, katër më shumë sesa Kosova, me një ndeshje të mbetur.

Anglia prinë grupin me 18 pikë të grumbulluara. Kosova luan ndeshjen e radhës me Anglinë./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.