Botohet në Fletoren Zyrtare emërimi i dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Mungon Vorspi

Vendimi për dy anëtaret e Gjykatës Kushtetuese që u votuan nga Kuvendi, është botuar sot në Fletoren Zyrtare. Elsa Toska dhe Fjona Papajorgji u propozuan si kandidatura nga Kuvendi dhe u votuan në seancën plenare nga deputetët e mazhorancës dhe opozitës së re. Bashkë me dy kandidatet është quajtur si e miratuar edhe kandidatura e Arta Vorpsit.

LEXO DHE :  Për mua kjo është Shqipëria!

Vorspi është votuar në Parlament, por është shpallur si fituese pasi renditej e para në listë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Nga ana tjetër, Vorpsi ka kryer betimin para noterit, ndërkohë që Presidenti Meta ka dekretuar kandidaturën e Marsida Xhaferrllarit për këtë post./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.