Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani të Madhe!

Partia Konservatore e udhëhequr nga Boris Johnson ka fituar zgjedhjet në Britani të Madhe.

Ende nuk ka përfunduar numërimi i votave dhe Johnson tha se ky mandat do t’i japë atij mundësinë të përfundojë Brexit dhe të arrinte daljen nga BE muajin e ardhshëm. Nga ana tjetër, laburistët po humbin dhe Jeremy Coryn tha se ishte një natë shumë zhgënjyese për ta.

LEXO DHE :  Erdogan reagon pas tërmetit: Zoti mëshiroftë vëllezërit tanë!

Sipas parashikimit të medies prestigjioze BBC, konservatorët do të marrin 364 vende në parlament, ndërsa laburistët 203. /E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.