Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Blushi dhe Rama, kokë për kokë, sot në Korçë

Blushi dhe Rama, kokë për kokë, sot në Korçë

Edi Rama suprizon Ben Blushin. Sot në Korçë, përballen me njëri- tjetrin. Ben Blushi kishte lajmëruar disa ditë më parë se sot do të zhvillojë një takim me mbështetësit e tij në qytetin e Korçës, në orën 17:00, në mjediset e Kinema Millenium. Madje ai ka shpërndarë prej ditësh ftesën për simpatizantët e tij. Edhe pse Edi Rama nuk kishte reaguar më parë, në fakt po përgatitet për një "antimiting", ndaj rivalit të tij. Ata të dy “përplasen” sot në Korçë por, jo në të njëjtin mjedis. Rama do të jetë në Pallatin e Sportit, në orën 16:00.