Blendi Klosi: Të martën, eventi më i rëndësishëm i turizmit i organizuar ndonjëherë në Shqipëri

Ditën e martë në Tiranë, do të organizohet samiti “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” me pjesëmarrjen e të gjithë ministrave të turizmit dhe kulturës së rajonit.

Në këtë konferencë, do të marrin pjesë edhe kryeministri Edi Rama, dhe ministi i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi, ndërsa konferenca do të moderohet nga gazetarja e njohur Rudina Xhunga.

Ministri Klosi, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shkruar se ky është eventi më e rëndësishme e mbajtur në Shqipëri, ndonjëherë për turizmin.

LEXO DHE :  Të hënën Konferenca e Donatorëve, ja çfarë thotë ambasadori Soreca!

“Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” Të gjithë bashkë në një Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Me pjesëmarrjen e ministrave por edhe agjencive lidere të turizmit në rajon, me përfaqësues të hoteleve më të rëndësishëm ,me operatorët turistikë në vend, me kryetarët e bashkive, ministra dhe kryeministri Rama ky do te jetë eventi më i rëndësishëm për turizmin, të organizuar ndonjëherë në Shqipëri.”-shkruan Klosi./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.