Berisha poston videon e Metës për Dvoranin dhe shton akuzat: Fshehu 100 milionë lekë

 

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook ka postuar videon e Presidentit Ilir Meta, përgatitur për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Berisha ka shtuar akuzat në drejtim të Dvortanit, duke thënë se ai fshehu 100 milionë lekë pasuri.

Postimi i Berishës:

Berisha thotë se Dvorani i ka fshehur vettingut 100 milion lekë pasuri.

Nje delinkuent, qe prej gjashte vitesh dhunon vendimin e Gjykates Kushtetuese per nderprerjen e mandatit te gjyqtarit te Gjykates se Larte dhe merr rrogen, Dvorani qe fshehu ne veting 100 milione lek, pseudogjykatesi qe per pese vite gjykonte ne panel me djalin e tezes, gjykatesi i korruptuar qe gjykonte per interesa te xhepit ne konflikt interesi, kryeson sot, per llogari te Edvin Mafise, KED. Vendi i tij eshte para ligjit!

LEXO DHE :  Virusi/ Rritet ndjenja e ankthit në Kinë, njerëzit izolohen

Ndiqni videon e cila deshmon se si ky delinkuent theu Kushtetuten dhe ligjet per te kapur Edvin Mafia Gjykaten Kushtetuese! sb./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.