BE nuk hapi negociatat me Shqipërinë, ministri gjerman: Jam i zhgënjyer!

Bashkimi Evropian nuk pranoi çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, më 18 tetor. Për këtë ka reaguar edhe ministri  gjerman, Peter Altmayer. Në një intervistë për “Bild”, Altmayer shprehet i zhgënjyer për rezultatin në samit.

 ““Jam i zhgënjyer nga rezultati i Samitit. Është në interesin tonë të lidhim Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë me BE dhe të pranojmë përpjekjet e tyre të mëdha për demokracinë dhe stabilitetin. Bisedimet e pranimit duhet të fillojnë së shpejti.”,– tha ministri gjerman./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Kushtetuesja u ngrit, opozita ra sërish

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.