Basha: Kallëzim penal për arkitektin danez të Teatrit Kombëtar

Gjatë konferencës për shtyp, lideri i opozitës, Lulzim Basha tha se, në fillim të shtatorit do të depozitojë në prokurorinë shqiptare dhe daneze, një kallëzim penal për arkitektin e Teatrit Kombëtar.

“Askush nuk ka për ti gëzuar paratë e vjedhura, e kam theksuar se PD dhe opozita do të fillojë hetim penal dhe auditim të gjithë koncesioneve, lejeve, kontratave të dhëna nga qeveria bandë. Do gjurmohet cdo burim parash, individ shtetëror dhe provat, në vend, në danimarkë, itali, kroci, Singapor e kudo që të jenë dhe të fshihen ata dhe pasuritë e tyre në emrin e tuyre apo në emra të tjerë. Brenda javës së parë të shtatorit prokurorisë shqiptare dhe asaj daneze do ti depozitohet denoncimi për projektin mafioz të arkitektit danez për Teatrin kombëtar. kallezim penal per arkitektin e korruptuar ne funksion te vjedhjes dhe grabitjes mafioze te Teatrit Kombetar, Bjorken dhe koorporaten e tij. Edhe sa i përket mafiozëve kroatë të aferës së ramës me kasat fiskale dhe një tjetër përfshirje në një skenë gjigande korrupsioni, për arkitektin kazamonti që duket se do të marrë përsipër të njëjtën skemë korruptive të universiteti i arteve.”,- tha Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Rama: Lindën e kam opozitën më të fortë. Zaho si Gramozi, nuk përzihet shumë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.