Arrestimi i zyrtarëve të PD, Mediu: Sjellja e Ramës është kriminale

Ka përfunduar mbledhja e kreut të opozitës Lulzim Basha me aleatët e PD, e cila nisi në orën 12:00.
Pas mbledhjes ka qenë kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ai që është prononcuar për mediat. Ai tha se, sjellja e kryeministrit Rama, duke arrestuar protestuesit e PD-së, është kriminale.

“Sjellja e Edi Ramës, duke arrestuar protestuesit e PD, është kriminale. Arrestimet e protestuesve na kthejnë në diktaturë dhe shqiptarët duhet të reagojnë përballë kësaj situate.  Ne vazhdojmë që të kërkojmë qeveri transitore dhe largimin e Edi Ramës, që të garantohen zgjedhje të lira.

Nëse Edi Rama kur erdhi në pushtet e gjeti Shqipërinë në NATO, ai ka sjell vetëm rrënim, e prandaj duhet të ikë që mos pengojë integrimin e vendit. Ne kemi thënë që  duhet të ikë Rama, duhet qeveri tranzitore”, tha Mediu./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Raporti i 2018/ Mbi 23 mijë shqiptarëve ju refuzua kalimi në kufi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.