Arian Çani ç’kodon deklaratën e Saimir Tahirit

I ftuar në emisionin “360 gradë” gazetari Arian Çani ka deklaruar se deklarata e sotme e Saimir Tahirit ka qenë një deklaratë e koduar, dhe ai është munduar të ç’kodojë këtë deklaratë duke thënë se nuk është konspiracion.

Po i njëjti Saimir një ditë përpara se të merrte vendim Parlamenti, tha nuk keni parë gjë akoma. Të nesërmen, Parlamenti nuk ia hoqi imunitetin. Sot, vetëm pasi ambasadori Lu dhe ku e di unë kush tjetër, e rikthyen çështjen Tahiri që po presim prokurorinë, del e thotë frazën e Ramës. Të dyja në momente kyç. Nuk është konspiracion ky.”,-tha Çani/ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Princi Charles: Na duhet një model i ri ekonomik, ose planeti do të digjet

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.