Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ardhja e zyrtarit amerikan vë në lëvizje ambasadorët, kreu i OSBE shkon në zyrën e Ramës

Ardhja e zyrtarit amerikan vë në lëvizje ambasadorët, kreu i

Pa arritur ende në Tiranë zyrtari amerikan kanë nisur lëvizjet e para të ambasadorëve. Kreu  i Prezencës së OSBE-­së, në vendin tonë, Bernd Borchardt është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Rama, dhe temë kryesore e bisedimeve janë zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Dita e sotme pritet të jetë e rëndësishme për zgjedhjet e 18 qershorit. Në Tiranë pritet të mbërrijë Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, i cili do të takohet me kryeministrin Rama, kreun e PD-­së, Basha dhe Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta./dritare.net