Andi Bushati: PS në zgjedhje me kandidatë të vendosur nga bandat

Analisti Andi Bushati është shprehur se është superkonflikt të shkosh në zgjedhje me kandidatë të vendosur nga bandat kriminale.

“Rama del 5 herë në ditë në televizor dhe nuk lë njeri pa përgojuar. Problemi këtu është vërtetë tek konflikti i interesit por ku duhet ta shikojmë. Edhe për mua nuk është një gjë e logjikshme që presidenti duhet të gjykojë për partinë e gruas së tij. Por ama banda e Avdylajve ka akoma kandidati në Shijak kandidatin e vet. Kriminelët vendosin kryetarë bashkie dhe ne mendojmë të shkojmë në zgjedhjet e 30 qershorit me kandidatë të vendosur nga bandat kriminale. Ky pastaj është super konflikt interesi që e kalon dhe shtratin e Kryemadhit me Presidentin”, u shpreh Bushati./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Presidenti konferencë për shtyp: Fakte të reja për grushtin e shtetit!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.