Ambasada Amerikane: Ja kriteret që duhet të plotësoni për drejtorin e Byrosë Kombëtare të Hetimit!

Ambasada Amerikane ka postuar një njoftim të rëndësishëm në Facebook, në kuadër të ngritjes së institucioneve të drejtësisë. Ambasada ka postuar kriteret që duhen për pozicionin e drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ambasada shprehet se, çdo person që ka integritet, përvojë profesionale dhe aftësi udhëheqëse, si dhe kriteret e përcaktuara nga ligji i SPAK-ut, të aplikojë për këtë pozicion.

“E dini se çfarë ju nevojitet për të aplikuar për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit? Integritet, përvojë profesionale dhe aftësi udhëheqëse. Çdo person që plotëson kriteret minimale të përcaktuara nga ligji i SPAK, mund të aplikojë për këtë pozicion. Bëni përpara dhe aplikoni tani! Kjo është mundësia juaj për të shkruar historinë: https://bkh.al/aplikim/”,– shkruan Ambasada./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  I ati u nda nga jeta një vit më parë/ Ajola Xoxa: Asnjë përqafim nuk e zëvendëson dot tendin

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.