Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Alketa e zbulon live në spektakël, ja momenti kur e ka parë Vera Grabockën ti mbushen sytë me lot!

Alketa e zbulon live në spektakël, ja momenti kur e ka parë Vera

E kishit menduar? Dëgjuar? Besuar? Me siguri, në asnjë rast e në asnjë rrethanë, një grua si ajo mund të përlotet. Dhe jo sepse ndjeshmëritë i mungojnë, përkundrazi, por di mjaft mirë t’i menaxhojë, aq sa në sytë e të gjithëve, forca e Vera Grabockës nuk mund të thyhet asnjëherë. Por ja që paska pasur edhe një rast kur regjisorja ka qarë. E dini kur?

Sonte, e zbuloi Alketa Vejsiu gjatë mbrëmjes së YFSF. Pas performancës së Shpat Kasapit, i cili solli këtë mbrëmje këngën “Notte di luce”, Alketa zbuloi se kjo këngë e kishte bërë për të qarë regjisoren e programit: “E dini kur e kam parë Vera Grabockën të qajë? Kur ka parë vajzën në altar, në Jerusalem, nën tingujt e “Notte di luce”. I vetmi moment që kjo grua e fortë është përlotur… “ – tha ajo duke shtuar se para fëmijëve, ndjeshmëritë i kalojnë limitet, shkruan revista class.

b1100a8a248b6afecbb24ad8b7372d3f