Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Aktorja turke do të bëhet princeshë!

Aktorja turke do të bëhet princeshë!

Aktorja e njohur për rolin e saj si Nur nga seriali “Mos u dorëzo”, Amine Gulse së shpejti do të bëhet një princeshë. Ajo e ka kthyer vëmendjen e saj drejt kinemasë turke duke lënë pas projektet për ndonjë serial. Dritare.net informon se aktorja e njohur së shpejti do të dalë para kamerave me një film të quajtur “Një përrallë turke”. Për të do të jetë hera e parë që do të luajë një film pasi ka marrë gjithmonë pjesë në seriale. Si hera e parë në karrierën e saj aktorja turke do të luajë rolin e një princeshe dhe kjo e ka bërë aktoren të lumtur për hapin e rradhës që po hedh në karrierën e saj./M.S-Dritare.net