Aktorja franceze akuzon regjisorin e njohur për ngacmim seksual

Aktorja franceze Adele Haenel ka akuzuar regjisorin Christophe Ruggia për abuzim seksual, kur ajo ishte 12 vjeç.

Në një intervistë për faqen investigative Mediapart, aktorja 30-vjeçare tha se ajo ka qenë e ngacmuar seksualisht nga regjisori dhe se ky i fundit e kishte puthur pa dëshirë në qafë.

Christophe Ruggia

Ajo nuk ka paraqitur një ankesë zyrtare, por pas transmetimit drejtpërdrejtë në Facebook, Prokuroria e Parisit kishte nisur një hetim për Ruggian me akuzën “agresionin seksual të mundshëm ndaj një të mituri të kryer nga dikush në autoritet” dhe “ngacmim seksual”, informon dritare.net.

LEXO DHE :  Një protestuese e vogël me dy gishtat lart, Beti Njuma zbulon foto e rrallë nga arkivat

Ruggia, 54 vjeç, ka mohuar akuzat nëpërmjet avokatit të tij. Haelel ka qenë 12 vjeç kur ka luajtur filmin e saj të parë dhe ai ka qenë “Les Diables” i Ruggias, ku kishte rolin e një vajze me autizëm. Ajo pretendon se gjatë xhirimeve të filmit, është abuzuar nga regjisori. /E.B-dritare.net

Filmi “Les Diables”-Adele Haenel

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.