A është kafja e dëmshme për zemrën? Zbulojeni!

Kafja, te njerëzit e shëndetshëm, mund të shkaktojë përkohësisht një rritje të presionit të gjakut, por nuk është e dëmshme në planin afatgjatë.

Në fakt, është një nga produktet më të mirë për të konsumuar, për të parandaluar bllokimin e arterieve.

Dritare.net informon se njerëzit me presion të lartë gjaku, duhet të flasin me një mjek, i cili do t’i sugjerojë nëse duhet apo jo ta kufizojë kafeinën. Por, nëse jeni me presion të lartë gjaku, dhe ndjeni që sapo pini një filxhan kafe, rrahjet e zemrës shtohen, kjo do të thotë se po pini shumë kafeinë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Obama këshillon mikun e tij më të mirë, Joe Biden; Mos kandido për President. Ja arsyet!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.