A e rrezikon nesër Kokëdhima, Gramoz Ruçin?

Ka dy lajme që shkaktojnë dyshim në tregun politik. I pari ka lidhje me ambicjet e përfolura të Koço Kokëdhimës për t’u zgjedhur Sekretar i Përgjithshëm i PS-së në vend të Gramoz Ruçit. Këtë përfolje, Kokëdhima e përgënjeshtroi dje.
Ndërsa sot, mbi 250 delegatë të jugut, pikërisht nga zona ku mendohet se qëndron forca e Ruçit, janë mbledhur në një darkë të shtruar nga Kokëdhima në lokalin e Vladimir Kostës, një deputet tjetër biznesmen i PS.
A thua, nesër baza e partisë do të “kërkojë” me këmbëngulje që Kokëdhima të zgjidhet Sekretar i Përgjithshëm i PS-së, dhe ky të pranojë, duke qenë se si komunist i vjetër, nuk i kundërshton dot dëshirat e popullit?
Le të presim. Na ndajnë më pak se 24 orë./dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Të gjithë sytë te Kate Middleton, në eventin mbretëror!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.