3 ditë para protestës, Basha mbledh Grupin Parlamentar

Ditën e sotme, tre ditë para protestës, kryetari i PD-së, Lulzim Basha do të zhvillojë sot  një mbledhje me Grupin Parlamentar.
Mësohet se takimi do të mbahet në orën 13:00, ku do të diskutohet mbi detajet e organizimit të tubimit, në shenjë kundërshtie ndaj qeverisë.

Ditën e shtunë, do të zhvillohet një protestë përpara zyrës së kryeministrit, për të kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Ftmir Xhafaj nga posti.

LEXO DHE :  Psikologia Treska: Pasojat psikologjike të tërmetit do t’i ndjejmë në shkurt dhe në mars

Që nga dita kur publikuan dosjen e plotë të dënimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj, i cili rezultonte i dënuar si pjesë e një organizate të trafikut të drogës, demokratët kërkuan që ai të dorëhiqet./K.C/Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.