Na ndiqni edhe në

Modë

10 veshjet e femrave që i irritojnë me të vërtetë meshkujt

10 veshjet e femrave që i irritojnë me të vërtetë

Janë disa lloje veshjesh që meshkujt nuk duan t’i shohin të veshura te partnerja e tyre, por në përgjithësi as te femrat e tjera. Për të qenë të saktë, as nuk e i kuptojnë, as nuk i shpjegojnë arsyet pse nuk i pëlqejnë. Por ka diҫka që ata nuk duan ta kenë në qendër të vëmendjes, ose diҫka që e konsiderojnë si jo delikate.

Bright Side ka analizuar së fundi disa forume, nisur edhe nga revista të ndryshme mode, dhe ka krijuar një listë me veshjet që meshkujt nuk i durojnë dot. Po, ata në fakt janë të vëmendshëm për mënyrën se si vishesh.

Pantallonat me printe dhe streҫet

Ndryshe nga ajo që besohet në përgjithësi, meshkujt nuk i kanë qejf femrat që veshin pantallona me lule. Është një lloj stili që ata nuk e pëlqejnë, edhe streҫet po ashtu. Për ta këto lloj veshjesh e deprimojnë një femër nga misteri që i takon.

Bluzat si fustan dhe fustanet si bluza

Kur meshkujt shohin një vajzë që vesh diҫka të tillë, fillojnë të pyesin ҫfarë është: fustan apo një bluzë e madhe? Dhe e dyta, pse nuk ke veshur pantallona? Ndërkohë, ky është një stil që u shkon shumë vajzave dhe i preferuar nga ato.

Pantallona të shkurtra mbi geta

Ky është një stil për të cilin pyet shumica e meshkujve që nuk e kuptojnë. Ndoshta pantallonat e shkurtra mund të jenë diҫka më shumë se një veshje vere për femrat, por për meshkujt ato nuk shkojnë me ҫizme dhe me kapelë.

Barbie pink

Mund të duket e ҫuditshme që meshkujt nuk pëlqejnë ngjyrën më të dashur të të gjitha femrave në botë, por është e vërtetë. Pink ka shumë nuanca, ndaj edhe ata janë të lodhur me këto ngjyra që ҫdo vajzë i ka patjetër në gardërobë, rozë, pudër dhe të gjitha variantet pink.

Veshjet me shkëlqim

Si një formë dekori që shumë vajza pëlqejnë të sjellin në veshjet e tyre, xixat nuk janë të preferuara për meshkujt. Ata mendojnë se ato janë vetëm pjesë e fëmijërisë, ndaj i kanë bezdi t’i gjejnë të femrat këto veshje, aq sa u duket sikur do jetë e frikshme t’i prekësh.

Frudhat

Nëse të pëlqejnë frudhat apo palat, atyre jo, ndaj është mirë që t’i shmangësh nëse ke ndonjë takim me rëndësi.

Veshjet e grisura

Një gjë tjetër që meshkujt nuk e kuptojnë: xhinset e grisura dhe të gjitha të tjerat që duken të rrëmujshme. Kështu, nëse i dashuri nuk është fans i tyre, është mirë të mos e testosh shijen e tij për fashion.

Minifundet

Suprizë në fakt, por edhe kjo është e vërtetë. Minifundet janë antiseksuale për meshkujt, sepse ata nuk i kuptojnë asnjëherë veshjet që nuk fshehin asgjë.

Ugg

Ugg kanë marrë një nam të keq vetëm nga meshkujt. U japin shumë volum këmbëve dhe në sytë e tyre nuk janë aspak elegante në këmbët e femrave.

Ҫizmet me taka të larta dhe me platformë

Për sytë e meshkujve janë shumë agresive dhe të gjitha këpucët e këtij stili, jo më pak.

Po ҫfarë i tërheq?

Në përgjithësi, veshjet që janë trendy: skinny jeans me një T-shirt të thjeshtë, veshjet e mbrëmjeve, fundet me bel, këmishat, dhe ҫdo lloj veshjeje tjetër që nuk është krijuar për të nxitur imagjinatën mashkullore. Me pak fjalë, të gjitha veshjet që duken të shtrenjta dhe që u rrinë mirë të gjitha femrave.