Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, Basha: Nuk e njohim këtë proces kriminal

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Vora ka folur për zgjedhjet e së premtes që mbahen në Akademinë e Shkencave, dhe kandidat i vetëm është Skënder Gjinushi.

Basha ka thënë se nuk do të njihet ky proces që ai e ka quajtur kriminal.

“Ne nuk e njohim procesin kriminal që po bëhet në Akademinë e Shkencave, që është treguesi më i qartë i një regjimi injorant, brutal dhe kriminal që do të ekzekutojë elitën e shpirtit dhe të mendjes. Ne nuk do të njohim asnjë akt të këtij parlamenti monist.

LEXO DHE :  Aksident i rëndë, autobusi përplas për vdekje një person në Farkë

ka vetëm një zgjidhje, ka vetëm një rrugë: largimi një orë e më parë i Edi Ramës. Qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme ku qytetarët do të kenë fatin e tyre në duart e tyre”-tha Basha./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.