Zgjedhjet/ Ja kush janë kandidatët e PS për 6 bashki!

Janë zbuluar në Kongresin e PS-së emrat e kandidatëve për zgjedhjet elektorale 30 qershorit.

PS-ja zbuloi se në Bashkinë e Korçës konfirmon për një mandat të dytë, kryetarin aktual Sotiraq Filo, po ashtu konfirmohet Armando Subashi për Bashkinë e Fierit, Dritan Leli në Vlorë, si edhe Majlinda Bufi në Roskovec. Për Bashkinë e Lezhës, PS-ja do të garojë në këto zgjedhje me Pjerin Ndreun ndërsa në Elbasan, në vend të Qazim Sajedinit do të jetë Gledian Llatja./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  14 arsye, pse ambasadorja amerikane s’duhet të takohet me modelin Berisha?

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.