Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Rudinës

Ylli Rakipi sherr me Ballën: Pse qesh o...

Ylli Rakipi sherr me Ballën: Pse qesh o...

Taulant Balla dhe Ylli Rakipi janë përplasur live në emisionin “Dritare me Rudinën”. Ndërsa po flisnin për ligjshmërinë e vendimit të Metës për anulimin e datës së zgjedhjeve, Balla dhe Rakipi kanë debatuar ashpër aq sa ky  i fundit ka shpërthyer në ofendime.

Ylli Rakipi: Presidenti ka shkelur kodin zgjedhor që ti e ke shk*rdhyer në 30 vjet. Në 2008 ti e more. Ti mor ti që po qesh, bashkë me Sali Berishën dhe bëtë grusht shteti.

Keni zgjedhur Bashën dhe Ramën, dy njerëzit më budallenj të Shqipërisë.

Cilin nen ka shkelur more, cilin? (Balla vazhdon të qesh) Pse qesh o idiot? O profesor i Rumanisë.

Babai i Kushtetutës ka ardhur këtu dhe na flet./K.C/dritare.net