Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

VAR testohet për herë të parë në Air Albania Stadium

VAR testohet për herë të parë në Air Albania Stadium

Do të testohet për herë të parë në stadiumin “Air Albania” teknologjia VAR.

Kjo teknologji do të  testohet në takimin mes Partizanit dhe Laçi.

Në një nga dhomat e stadiumit, është instaluar sistemi i nevojshëm, ku kontrollohen 5 kamera të vendosura në regjinë kryesore që “Supersport” transmeton ndeshjet.

Ditën e sotme do të bëhet vetëm testimi, pastaj do të vendoset nëse kjo tenkologji do të vijë ose jo në vendin tonë./ I.M-Dritare.net