Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Trump braktis Nju Jorkun, do të zhvendoset përgjithmonë në Florida

Trump braktis Nju Jorkun, do të zhvendoset përgjithmonë në
Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se do ta bëjë Florida-n shtëpinë e tij të përhershme, duke e zëvendësuar me Trump Tower në Nju Jork, informon dritare.net.

Ai tha se ishte trajtuar shumë keq nga liderët politikë në Nju Jork, pavarësisht se kishte paguar miliona dollarë taksa.

Trump ka lindur në Nju Jork, por gjithmonë ka kaluar shumë kohë në Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida, informon dritare.net.

Presidenti, një republikan, ka qenë gjithmonë kundër  Guvernatorit të shtetit të Nju Jorkut Andrew Cuomo dhe kryetarit të bashkisë  Bill de Blasio, të dy demokratë. Ata të dy mirëpritën lajmet se presidenti po largohej në Florida./E.B-dritare.net