Rama: M’u deshën minuta të tëra, ta besoja vdekjen e Gjergj Xhuvanit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka reaguar për vdekjen e regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shprehet i trishtuar për humbjen e tij, duke thënë se, iu deshën disa minuta për ta besuar.

Rama gjithashtu tha se sot Gjergj Xhuvani mbylli sytë përgjithmonë, ndërsa dje u mbyll filmi i tij në Romë.

O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit😥

Sa shumē gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment…

Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjizori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri😧

S’kam fjalë…”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit😥 Sa shumē gjëra për të thënë e…

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 14. August 2019

LEXO DHE :  Partizani shpallet kampion, mund Kukësin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.