Rama: M’u deshën minuta të tëra, ta besoja vdekjen e Gjergj Xhuvanit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka reaguar për vdekjen e regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shprehet i trishtuar për humbjen e tij, duke thënë se, iu deshën disa minuta për ta besuar.

Rama gjithashtu tha se sot Gjergj Xhuvani mbylli sytë përgjithmonë, ndërsa dje u mbyll filmi i tij në Romë.

O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit😥

Sa shumē gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment…

Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjizori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri😧

S’kam fjalë…”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit😥 Sa shumē gjëra për të thënë e…

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 14. August 2019

LEXO DHE :  Rama: Pavarësisht vendimit të BE për negociatat, dielli për Shqipërinë do të lindë sërish

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.