Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama mbledh Kryesinë e PS, ja tema e diskutimit!

Rama mbledh Kryesinë e PS, ja tema e diskutimit!

Mëngjesin e sotëm ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Temë diskutimi për sot janë zgjedhjet brenda PS, ndërsa ka gjasa të diskutohet dhe për hapat që do të ndiqen pasi Shqipërisë nuk iu çelen negociatat me BE.

Pas 30 qershorit, PS është përfshirë në zgjedhje të brendshme dhe faza e parë ka përfunduar. Tani pritet të nisë edhe faza e dytë, ndërkohë që deri në fund të muajit nëntor pritet të zgjidhen të gjithë kryetarët e PS-së në Shqipëri.

Nuk do të mungojnë diksutimet as për reformën zgjedhore./E.B-dritare.net