Rama bën paralajmërimin e fortë: Operacioni nuk do të ndalet!

Në kuadër të operacionit kundër informalitetit, janë kontrolluar mbrëmjen e djeshme 130 pika karburanti. Që prej nisjes së këtij operacioni, janë bllokuar rreth 10 mijë tonë karburant, si dhe janë penalizuar me gjoba dhe bllokime 24 subjekte.

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkruar në Facebook se, nuk ka tolerancë për abuzuesit dhe se ky operacion nuk do të ndalet.

LEXO DHE :  Ardian Dvorani pyetet për Henri Çilin: Kam kohë që se kam takuar

“#STOPINFORMALITETIT🤚

  • 130 pika tregtimi të karburantit jane kontrolluar vetëm gjatë natës së mbrëmshme
  • Qysh prej nisjes së operacionit antiinformalitet janë bllokuar nga ana e Inspektoratit Shtetëror Teknik dhe Industrial afro 10 mijë ton karburant.
  • Janë penalizuar me gjoba dhe bllokime, për shkelje të cilësisë dhe sigurisë së tregtimit, 24 subjekte.

#ZeroTolerancë🤜ndaj abuzuesve
#OperacioniNukNdalet👊”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.