Rakipllari: Ramën e mbështesin ndërkombëtarët

Kryeredaktori i “Panoramës”, Robert Rakipllari tha në Dritare me Rudinën se, kryeministri Rama ka mbështetjen e ndërkombëtarëve. Ndërkohë, Çlirim Gjata tha se, Rama nuk është pritur nga presidentët apo kryeministrat në Perëndim. Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama tha se opozita ka ndërgjegjësuar jo vetëm qytetarët, por edhe ndërkombëtarë.

Rakipllari: Ky sistem ka nevojë për rregullim dhe standarde jo parti të reja politike. Kemi përballë dy logjika, logjika e opozitës që thotë se s’mund të shkohet në zgjedhje me këto kushte, kemi dhe një palë tjetër që është faktor që po thotë do ketë zgjedhje.

Shehi: Ne kemi vënë një kusht. Ditën që largohet ky hapen rrugët për marrëveshje.

Rakipllari: Ky kryeministër ka mbështetje ndërkombëtare.

Shtino: Nuk ka mbështetje. Pse Holanda vendosi për rikthimin e vizave.

Gjata: Cili president, kryeministër, përjashto ndonjë Turqi apo Vuçiç e ka pritur Edi Ramën dhe sa kohë ka?

Luan Rama: Fakti që faktori ndërkombëtar ka kundërshtuar djegien e mandateve nuk do të thotë apriori se është kundër nesh e pro qeverisë. Kur u mbush Shqipëria me drogë nuk e vuri re faktori ndërkombëtar, ishte roli i opozitës. Edhe kur u futën kriminelë në parlament. Ne jemi për të ndërgjegjësuar shoqërinë shqiptare dhe faktorin ndërkombëtar.
Asnjë socialist nuk e gjen veten të përfaqësua tek ai enturazh që ka ai. Kjo qeverisje kriminale nuk është në interes të qytetarëve. Ndërkombëtarët nuk e prisnin që më 16 shkurt që të ishin 100 mijë shqiptarë në shesh./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Referenca shterpë për t'u përfshirë si mësues në sistemin arsimor!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.