Qershia fruti më i shijshëm i stinës, por ju nuk dini vetitë e mrekullueshme të bishtave të tyre

Qershia është fryti i kësaj stine dhe është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura.

Ky fryt kaq fin dhe i bukur përmban edhe vitamina të shumta, është shumë e pasur në fibra, flavanoide e antioksidante që mbrojnë trupin nga radikalet e lira.

Në të shumtën e rasteve prej qershive hamë vetëm tulin dhe harrojmë që bishtat kanë një rëndësi të veçantë për shëndetin dhe nuk duhet kurrsesi ti hedhim.

LEXO DHE :  Ja çaji më i mirë që rrit imunitetin dhe lufton simptomat e gripit!

Çaji që përgatitet me bishtat e qershive, kuron sëmundjet e traktit urinar dhe eliminon si me magji dhimbjet e veshkave, ndërkohë parandalon edhe krijimin e gurëve dhe kristaleve në veshka./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.