Pëllumb Xhufi: Djegia e Notre Dame, tragjedi e madhe e njerëzimit

I ftuar në “Dritare me Rudinën” në News 24, historiani, Pëllumb Xhufi ka folur në lidhje me djegien e Notre Dame de Paris, të hënën. Xhufi thotë se, ajo që ndodhi në Paris ishte një tragjedi e madhe për njerëzimin. Sipas Xhufit, kjo katedrale bashkon njerëzit e racave dhe feve të ndryshme e nga kjo pikëpamje, ajo që ndodhi, ishte tragjedi për mbarë njerëzimin.

LEXO DHE :  Pas humbjes së zgjedhjeve, lideri i laburistëve jep dorëheqjen!

“Padyshim që ishte një tragjedi e madhe për mbarë njerëzimin. Katedralja e Notre Dame bashkon njerëzit e racave të ndryshme, të feve të ndryshme. Ishte një tragjedi për mbarë njerëzimin. Katedralja unë di se është ndërtuar mbi një tempull pagan, pastaj ka historinë e revolucionit francez, ka histori.“,-  u shpreh Xhufi./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.