Një mision në Pragë/ Ermal Mamaqi zbulon surprizën për mamanë e tij!

Prej ditësh Ermal Mamaqi bashkë me familjen e tij ndodhen në Pragë, Çeki.

Sonte, përmes një postimi në Instagram, ka zbuluar se ndodhet atje, jo vetëm me pushime, por me një mision që sot e ka përmbushur.

Mamaja e tij feston ditëlindjen dhe Ermali e ka kthyer ne vendin ku ajo është rritur, pas 60 vitesh.

Qëllimi i misionit të tij ishte ta çonte në vendin ku kishte jetuar për disa vite, në Ambasadën Shqiptare në Pragë, dhe ia arriti.

Ermali gjithashtu i ka realizuar një set fotosh “dikur dhe tani”, si kujtim, mamasë së tij./E.B-dritare.net

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Një udhëtim familjar emocionues… Një mision në Pragë. Një dhuratë për ditëlindje. Mbas 60 vitesh mami kthehet në vëndin ku u rrit. Qëllimi ishte të bënim 1 foto në shtëpinë ku jetoi për disa vite, në Ambasadën Shqiptare në Pragë. Ishte e vështirë ta gjenim se Ambasada Shqiptare kish lëvizur 2 herë vendndodhjen gjatë këtyre viteve. Por e gjetëm… Vëndi kish mbetur i braktisur dhe i paprekur që atëherë… Faleminderit për suportin Z. AMBASADOR Ilirian Kuka. MISSION COMPLETED!!!😊🙏 Mamatë janë gjithmonë më të mirat… (Foto 1. Lart:Mami me motrën, vllain dhe gjyshen/Poshtë : Mami me djalin tim dhe mbesën time)

Un post condiviso da Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) in data:

LEXO DHE :  Për herë të parë në histori, kurorën e të gjithë kompeticioneve të Misseve e mbajnë vajzat me ngjyrë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.