Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Nuk u konfirmua nga komisioni, Ervin Salianji nis fushatën në Korçë

Nuk u konfirmua nga komisioni, Ervin Salianji nis fushatën në

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji i cili nuk është konfirmuar nga komisioni i PD, ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Korçë.

Duke shprehur bindjen për një fitore të PD, në zgjedhjet e 25 prillit, Salianji me këtë tubim duket se ka dashur t’i tregojë komisionit se ai gëzon mbështetje në bazë.

“Në Shqipërinë tonë shumë pak kemi dëgjuar të thuhet faleminderit, ju faleminderit dhe mirënjohje për ju, për çdo votë për çdo kontribut. Mirënjohja është kolonë e ndërtimit dhe se bashku kemi ndërtuar tullë më tullë në çdo cep një strukturë të fortë dhe fituese që asgjë se prek dot.

Së bashku kemi përballuar shumë vështirësi dhe padrejtesi vitet e opozites jane te vështira për ju dhe familjet tuaja. E di se sa keni vuajtur ne 8 vite opozitë pa përfituar asgjë, keni dhënë, do jepni sepse ju luftoni për ideale, pavarësisht se ju kane sakatuar ne biznese, ne vende pune, ju kanë presionuar dhe kërcënuar por s’ia kane dale e sdo ia dalin, Ju Jeni Partia Demokratike, partia e lirisë! Çdo përballje me vështirësitë se bashku kemi menduar përgjegjësinë e gjithë shqiptareve prandaj nuk tërhiqemi e nuk do tërhiqemi!

Ne kemi zgjedhur luftën e përplasjen, ju kemi dalë përballë pa u fshehur, kemi nxjerrë qelbin e korrupsionit, krimit dhe pisllekut ne sipërfaqe, është vetëm çështje kohe sa te thahen e treten dhe te ikin me gjithë pe shtirësinë qe kanë krijuar 25 Prill ne do te sjellim ndryshimin! Të gjithë bashkë me fitoren e thellë të Partisë Demokratike”-thotë Salianji./ I.M-Dritare.net