Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Rudinës

Dhuna në protestë/ Balla: Frikë nga reforma në drejtësi

Dhuna në protestë/ Balla: Frikë nga reforma në drejtësi

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, Balla tha se dhuna në protestën e opozitës është shprehje e frikës nga reforma në drejtës.

Drejtësia në këtë vend po vendoset dhe ne i kemi krijuar KLP dhe KLGJ strukturën e  nevojshme për të vijuar punën. Ju thoni se opozita ka hequr dorë nga mandatet dhe nga imuniteti. Imuniteti nuk është pengesë për hetimet. Nënkryetari i PD ka thënë në një studio tjetër se tani e tutje ka vetëm dhunë. Dhuna është shprehje e frikës nga reforma në drejtësi. Ne këtë skenar ne kemi parashikuar që para 2 vitesh se sa më shumë të afrohet dita e krijimit  të SPAK këta kështu do bënin.",- u shpreh Balla./K.C/dritare.net