Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Dritanit

Murrizi: E shoh të pamundur bllokimin e zgjedhjeve

Murrizi: E shoh të pamundur bllokimin e zgjedhjeve

Deputeti demokrat Myslmin Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora deklaroi se e shihte të pamundur bllokimin e zgjedhjeve në 30 qershor nga ana e opozitës.

Hila: Ka kapacitet opozita të bllokojë zgjedhjet?

Murrizi: Në 2017 ne do të bllokonim zgjedhjet në Kavajë. Ishim një bashki tek e gjithë PD-ja e Shqipërisë. U diskutua gjatë në kolegjin e kryetarëve. Unë dhe shumë kolegë nuk mund të bijë njerëz nga Lushnja për ta cuar në konflikt. Unë nuk mund të bijë një demokrat nga cerma dhe ta fusja në konflikt me një socialist nga Luzi i Kavajës në kutinë e  votimit. Është shumë e rëndë në fshat. Mendoj që do të bllokonim KZAZ, dorëzimin e materialeve.  Pra nga 5508 qendra votimi në Shqipëri nuk mendoj që pa pasur motiv Kur ne kemi bvetëm në 25 bashki, formalisht zgjedhje dhe në 35 të tjera ke votime, jo zgjdhje sepse po nuk ka kandidatë nuk ka zgjedhje. Unë nuk mendoj se ata në fsht do të kapin pushkët në dorë për të bllokuar. Praktikisht e shoh të pamundur bllokimin./I.M/dritare.net