Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot!

Parashikimi i motit për sot!

Vendi sot do të mbizotërohet nga kthjellimet. Në zonat malore do të ketë vranësira kalimtare, por jo reshje shiu. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë të larta. Në zonat malore, termometri do të shënojë nga 15 gradë deri në 30 gradë celsius, në zonat e ulëta nga 21 gradë deri në 36 gradë celsius dhe në zonat bregdetare nga 23°C deri në 38 gradë celsius./L.F-dritare.net