Na ndiqni edhe në

Moti

Mos u gënjeni nga dielli i mëngjesit/ Ja parashikimi i motit për sot!

Mos u gënjeni nga dielli i mëngjesit/ Ja parashikimi i motit për

Paraditja e kësaj të hëne do të jetë me diell. Ndërsa gjatë pasdites, shtimi i vranësirave në zonat malore do të sjellë rrebeshe shiu në veri dhe verilindje të territorit. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë të larta, duke u luhatur në vlerat nga 19 deri në 39 gradë celsius. Era do të fryjë me shpejtësi deri në 28 km/h në det duke krijuar dallgëzim 2 ballë./L.F-dritare.net