Mohoi masakrën e Reçaku, kallëzim penal ndaj Vuçiçit

Avokati Tomë Gashi, i cili është përfaqësues juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës kundrejt Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuqiç.

“Më 05.12.2019 në cilësinë e Presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq me dashje ka nxitur dhe ka përhaur publikisht urrejtje, përqarje në mes të serbëve dhe shqiptarëve që jetojnë në Republikën e Kosovës.”,- thuhet në padinë e ngritur ndaj Vuçiqit./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Ja momenti i rënies së helikopterit, ku humbi jetën Kobe Bryant!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.