Na ndiqni edhe në

Gatuaj në Dritare

Gatuajmë biskota me arra, me Edlirën!

Gatuajmë biskota me arra, me Edlirën!

Këtë herë, për ndjekësit e Dritare.net, Edlira Ruzi ka gatuar një recetë që me siguri, sapo ta lexoni, do ta bëni dhe ju.

Pas byrekut me koçkulla, Edlira ka përgatitur biskota me arra, të cilat janë shumë të shijshme dhe të thjeshta për t’u bërë.

Gatuajmë biskota me arra, me Edlirën!

Për këtë recetë ju nevojiten:

150 gram arra

40 gram miell

300 gram sheqer

4 të bardha vezësh

Gatuajmë biskota me arra, me Edlirën!

Përgatitja:

Marrim të bardhat e vezëve dhe i rrahim me mikser. Më pas shtojmë sheqerin dhe masën e vendosim në bano maria, dhe e trazojmë derisa sheqeri të tretet. Ndërkohë shtojmë dhe arrat. Pasi të bëhet marenge e hedhim në tave me lugë. Biskotat duhet të piqen në temperaturë 150 gradë. Ju bëfshin mirë!/E.B-dritare.net